Szukasz czegoś?

Wciśnij enter aby wyszukać wpisaną frazę.

PRZEDSZKOLA NARCIARSKIE (Jurgów, 2018/2019)

01 wrz 2018
Snowflake. Never the same! PRZEDSZKOLAKI NA NARTY!
  SEZON 2018/2019
 

PRZEDSZKOLA NARCIARSKIE SNOWFLAKE'A

 

Terminy treningów: od września 2018 r. do czerwca 2019 r.
Terminy wyjazdów: grudzień 2018 r. i marzec 2019 r.

Roczniki: 2015 - 2012


Miejsce treningów: Warszawa - Żoliborz (zobacz szczegóły)

Miejsca wyjazdów: Jurgów (zobacz szczególy)

 

 
KONCEPCJA

 

Program PRZEDSZKOLI NARCIARSKICH powstał z myślą o dzieciach w wieku 3-6 lat i ich rodzicach.

Jeśli chcesz, żeby Twoje dziecko nauczyło się jeździć na nartach, pokochało ten sport i żebyście potem przez długie lata mogli razem jeździć i razem mieć z tego radochę, to ten program jest właśnie dla Was :)

Wszystkie wyjazdy na przedszkola narciarskie odbywają się w formule rodzinnej, tzn. dzieci jadą razem z rodzicem/opiekunem.

 

 

Na większości wyjazdów, poza szkoleniem i zajęciami popołudniowymi dla maluchów, oferujemy także szkolenie narciarskie dla dorosłych (jazda rekreacyjna, jazda sportowa, może uda się zmontować grupę skitourową... – będziemy reagować na Wasze potrzeby!).

 
PRZEMYŚLANY PROGRAM

 

Naszym celem jest nauczenie Waszych pociech bezpiecznej jazdy na nartach i rozkochanie ich w tym sporcie! Tak, by miały radość z jazdy i chciały dalej się doskonalić :)

Program zaczynamy już wczesną jesienią. Od września na warszawskim Żoliborzu organizujemy treningi ogólnorozwojowe dla maluchów. Chcemy, żeby się wszechstronnie wzmocnili – żeby sprawność i kondycja fizyczna nie były przeszkodą w postępach na stoku. Chcemy też, żeby nas i siebie nawzajem poznali – żeby potem, już na nartach czuli się z nami pewnie i komfortowo.

Zimowy stok dla takiego małego człowieka to wielki, biały, niekoniecznie przyjazny teren. Jest zimno, ślisko, w dodatku ktoś włoży im na stopy ciężkie buty i przyczepi długie, niestabilne płozy… ;) Ważne, żeby dzieci miały do nas zaufanie i traktowały te pierwsze w kroki na nartach jak zabawę i fajne wyzwanie.

Szczegółowy program i warunki uczestnictwa w treningach w Warszawie znajdziecie tutaj.

 

 

W Warszawie bawimy się, wzmacniamy i poznajemy, a samą jazdę na nartach ćwiczymy oczywiście w górach! W sezonie 2018/2019 planujemy ok. 4 wyjazdów, wszystkie w formule rodzinnej (dzieci jadą razem z rodzicem/opiekunem). Każdy trwa tydzień (sobota-sobota).

Poza wyjazdami stricte przedszkolnymi, na naszych największych wyjazdach rodzinnych (sylwestrowy, feryjny), także będziemy organizować grupę przedszkolną. Także łącznie będziecie mieć możliwość pojechać z nami w tym sezonie aż 6 razy!


Zachęcamy Was ogromnie do zaplanowania kilku wyjazdów w sezonie. Utrzymując ciągłość szkolenia możemy liczyć na najlepsze i najszybsze efekty. Poniżej znajdziecie pełen kalendarz wydarzeń :)

 
ALE FAJNIE BYĆ NARCIARZEM! :)

 

Na każdym wyjeździe każdy nasz Narciarski Przedszkolak dostanie do nas swój PASZPORT NARCIARZA. Będzie to rodzaj „zeszytu” do naszych zdjęć, a także swoista ewidencja poziomu zaawansowania narciarskiego. Codziennie będziemy tam zapisywać, co już udało nam się opanować. Będą tam też różne ciekawe „zadania domowe” do wykonania przez dzieci po nartach. W Paszporcie dzieciaki będą zbierać kolejne narciarskie sprawności.

Paszport będzie też znakomitym punktem odniesienia przed kolejnym wspólnym wyjazdem. Wiedząc, co już za nami, będzie można skupić się od razu na nauce kolejnych elementów.

 

 
JAK WYGLĄDA SZKOLENIE?

 

ORGANIZACJA ZAJĘĆ NA STOKU

Szkolenie narciarskie dla takich maluchów rządzi się swoimi prawami. Prawami dzieci! :) Dzieciaki, inaczej niż dorośli, się uczą, inaczej koncentrują, potrzebują ciągłych bodźców, zabawy, lubią być w nieustannym ruchu, szybciej się męczą i szybciej marzną, ale i szybciej regenerują.

Chcąc nauczyć ich jak najwięcej, nasze szkolenie będzie kombinacją zajęć narciarskich (nauki jazdy, ćwiczeń) i zabaw na śniegu (zarówno z nartami jak i bez nich). Liczbę przerw będziemy dostosowywać do zmęczenia

dzieciaków oraz warunków pogodowych. Każda forma ruchu na śniegu będzie dla nich wyzwaniem, dlatego w połowie zajęć zrobimy dłuższą przerwę na ciepły posiłek i pełny odpoczynek.


Zajęcia prowadzimy w malutkich, 1-4-osobowych grupach, w zależności od stopnia zaawansowania

 

 

OBECNOŚĆ DOROSŁYCH

Naszym celem jest, bawiąc się w najlepsze, nauczyć dzieciaki jak najwięcej. Będzie to najefektywniejsze, jeśli w pobliżu nie wyczują Waszej obecności, zarówno na stoku jak i na przerwie (nawet na chwilę). Kontakt z rodzicem lub opiekunem często sprawia, że dzieci się zdekoncentrują i trudniej jest je potem zmotywować do dalszych zajęć. Jeśli będziecie jeździć na krzesełkach, bardzo Was prosimy o niepodjeżdżanie do swoich pociech. Obiecujemy nagrać Wam ich przejazdy, więc nic Was nie ominie :) Płacz i tęsknota dziecka na porannej zbiórce jest czymś naturalnym i im szybciej zaczniemy zajęcia, tym szybciej zajmiemy ich uwagę nartami :)


ZAJĘCIA PO NARTACH

Codziennie po nartach organizujemy dla maluchów także nie-narciarskie zajęcia. Są to wycieczki na lodowisko, wspólne zabawy na śniegu, ognisko, rysowanie, zajęcia edukacyjne o Tatrach i górskiej przyrodzie.

 

 
KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ W PRZEDSZKOLACH?

 

Zapraszamy każdego, kto skończył 3 lata, a nie skończył jeszcze 7. „Dobry moment na rozpoczęcie przygody z nartami” to pojęcie względne. Każde dziecko rozwija się w swoim tempie. Zdarza się, ze już 3-latki radzą sobie na stoku świetnie, a czasami trzeba zdecydowanie więcej czasu na oswojenie się z nową sytuacją. To w końcu nowe środowisko, nowy wysiłek fizyczny, współpraca w nowej grupie. Słowem, jest to wyzwanie fizyczno-psychiczno-społeczne. Każdy dorasta do niego w innym tempie. Trzeci rok życia to dolna granica wieku, którą stawiamy ze względu na stabilność układu kostno-stawowego.

Nie stawiamy natomiast wymagań, że trzeba pojechać na x wyjazdów w roku. Oczywiście, im więcej razy uda Wam się wyjechać i im więcej razy będziecie na spotkaniach treningowych w Warszawie, tym więcej skorzystacie!

 

 

Zachęcamy Was gorąco, żebyście wybrali się na nasz wyjazd przedszkolny na początku sezonu, w grudniu. Jadąc potem całą rodziną na narty, dziecko będzie miało już pierwsze doświadczenia za sobą i będzie znacznie pewniejsze siebie. Będzie czuło, że oto przed Wami wielka rodzinna przygoda na nartach, a ono jest „pełnoprawnym” uczestnikiem tej przygody. Takie nastawienie doda im jeszcze więcej radości i energii do nauki.

 

Marcowe wyjazdy na Podhale to także znakomity moment, żeby zacząć. Warunki pogodowe są wówczas zazwyczaj dużo przyjaźniejsze niż w środku siarczystej zimy. Jest cieplej, dzień jest dłuższy - dzieciaki lepiej znoszą wysiłek w tego typu okolicznościach.

 

 

KALENDARZ

 

Treningi w Warszawie: od poł. września 2018 do poł. czerwca 2019 - SZCZEGÓŁY

Wyjazd rodzinny w listopadzie (Austria): STUBAIER GLETSCHER 3-10.11.2018 - SZCZEGÓŁY

Przedszkole Narciarskie nr 1 (Jurgów): 15-22.12.2018 - SZCZEGÓŁY

 

ZGŁOŚ CHĘĆ UDZIAŁU >>

 

Wyjazd rodzinny na Sylwestera (Włochy): MASO CORTO 26.12.2018-05.01.2019 - SZCZEGÓŁY

Feryjny wyjazd rodzinny (Włochy): SAN MARTINO DI CASTROZZA 26.01-02.02.2019 lub 02-09.02.2019 - SZCZEGÓŁY

Marcowe Przedszkola Narciarskie (Podhale, Jurgów):

Przedszkole Narciarskie nr 2: 3-10.03.2019 - SZCZEGÓŁY >> | ZGŁOŚ CHĘĆ UDZIAŁU >>

Przedszkole Narciarskie nr 3: 10-17.03.2019 - SZCZEGÓŁY >> | ZGŁOŚ CHĘĆ UDZIAŁU >>

Przedszkole Narciarskie nr 4: 24-31.03.2019 - SZCZEGÓŁY >> | ZGŁOŚ CHĘĆ UDZIAŁU >>

 

KONTAKT i ZAPISY

 

Zuza Popielarska

T: +48 886 206 002

E: zuza@snowflake.pl

 

 

 
   
CHCEMY W GÓRY! :)